У всьому світі різко зріс попит на йодид калію. Спеціалісти пояснюють чому

йодид калію

Препарати, діючою речовиною яких є йодид калію, розкупають немов гарячі пиріжкі. Більшості подібних харчових добавок вже немає в наявності на iHerbs, а в США виробник лікарського засобу ThyroSafe припинив приймати нові замовлення зі свого веб-сайту, і попередив про затримання доставки вже зроблених замовлень. Сьогодні ThyroSafe, активним інгредієнтом яких є йодид калію, можна придбати на eBay за 175 доларів при звачайній ціні у 5 доларів США. За повідомленнями ЗМІ попит на йодид калію також зріс і в Європі, зокрема в Бельгії, Румунії, Хорватії, Польщі та інших країнах.

Ця тенденція безумовно пов’язана із війною в Україні і побоюванням людей щодо витоку радіоактивних матеріалів з АЕС, які знаходяться на території нашої країни, а також використання ядерної зброї.

Як відомо саме йодид калію є першим захистом від радіації, адже він допомагає протидіяти наслідкам радіоактивного опромінення, блокуючи поглинання організмом радіоактивної форми йоду. Вживати його заздалегідь, для профілактики не має сенсу, проте при появі у повітрі радіоактивного йоду це слід зробити негайно.

Йодид калію не слід вважати панацеєю від радіоактивного впливу. Ця сполука захищає лише від радіоактивного йоду, проте не від інших радіоактивних речовин, зокрема, ізотопи цезію чи стронцію.

Стрибки попиту на йодид калію спостерігалися і в минулому. У 2011 році цей препарат зник з полиць через вибух на японській АЕС Фукусіма, який стався внаслідок землетрусу. На початку 2000-х також спостерігався сплеск попиту на йодид калію через терористичні атаки, чутки про розробку ядерної зброї в Іраку,  а також протистояння Індії та Пакістану. У німецькому місті Аахен у 2017 році безкоштовно розповсюджували таблетки йодиду, оскільки жителі побоювалися, що застаріла бельгійська атомна електростанція, розташована неподалік, може випустити радіоактивний матеріал.

Таким чином ажіотажний попит на йодид калію спостерігається кожного разу, коли у тривожних новинах звучать слова «ядерний» чи «атомний». Проте реальної потреби у цьому препараті поки що немає. За даними як українського Енергоатому, так і  Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) радіаційний фон в Україні знаходиться у межах норми, а персоналу захоплених російськими терористами АЕС вдається тримати ситуацію під контролем.

Використані фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх