Україну прийнято до складу Комітету з охорони здоров’я Європейського Союзу як спостерігача

Україну прийнято до складу Комітету з охорони здоров’я Європейського Союзу як спостерігача, передбачено професійну підтримку та залучення експертів ЄС для подальшої імплементації реформи охорони здоров’я, про це під час брифінгу 6 липня повідомив заступник міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко.

МОЗ

З метою забезпечення ефективної комунікації та співпраці МОЗ на регулярній основі проводить зустрічі (в режимі онлайн) з послами країн «Великої сімки».

На даний момент в Україні реалізовується пілотний проєкт зміни фінансового забезпечення лікування з трансплантацією органів. Суть його полягає у тому, що медичні заклади будуть окремо отримувати повну оплату всіх послуг, які вони надають при проведенні процедури трансплантації. Це дасть змогу збільшити кількість закладів охорони здоров’я, які можуть робити такі процедури, а також розвивати трансплантаційні команди в регіонах України. На сьогодні в пілотному проєкті взяли участь 12 закладів (9 закладів – органна трансплантація, три заклади – трансплантація кісткового мозку).

фото: МОЗ

Додатково МОЗ отримало ще 12 заявок від закладів охорони здоров’я. Міністерство ініціювало постанову про внесення змін у документи щодо збільшення кількості учасників пілотного проєкту, а також про зміни механізму фінансування пацієнтів, які потребують трансплантації кісткового мозку. Нова постанова вже підготовлена і проходить погодження з іншими органами центральної виконавчої влади.

Одним з ключових завдань міжнародної співпраці є координація міжнародної технічної допомоги. Зараз МОЗ працює над реалізацією трирівневої моделі координації міжнародної технічної допомоги. Ця модель передбачає координацію всіх проєктів, технічної допомоги на рівні окремих проєктів, на рівні міністерства і на рівні Кабінету Міністрів задля ефективної розбудови сфери охорони здоров’я України. З цією метою створюється секторальна робоча група, до складу якої увійдуть керівництво МОЗ, НСЗУ, Державного експертного центру, ДП “eHealth”, ДП “Медзакупівлі”, представники ВООЗ, агенцій ООН, Світового банку, донори та їхні агенції. Перше засідання секторальної групи має відбутися до середини липня, де буде визначено пріоритетні напрямки, відбудеться залучення спеціалістів державного і недержавного секторів.

Зараз МОЗ активно працює над питанням фінансування всіх складових витрат на оплату проведення алогенної трансплантації кісткового мозку від неродинного донора. У новій постанові передбачено включення у тариф оплати послуг пошуку та отримання донорського матеріалу із Всесвітньої організації донорів кісткового мозку. Тепер держава може надати закладам охорони здоров’я весь необхідний обсяг фінансування для оплати всіх стадій процедури.

Прокрутить вверх