Верховна Рада запровадила штрафи для донорів, які приховали інформацію про хвороби при здачі крові

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації

Верховна Рада 3 вересня запровадила штрафи для донорів, які свідомо приховали інформацію про небезпечні хвороби при здачі крові, про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

Законопроєкт № 3649 передбачає зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема, вводиться покарання за приховування важливих даних розміром від 425 до 850 грн.

«На початку червня парламент ухвалив проєкт Закону № 2429, стимулювавши інвестиції у галузь, але заборонивши експорт крові та її компонентів з країни. Вся донорська кров має використовується лише на потреби українських пацієнтів. А компоненти крові можуть перероблятись лише в Україні», написав Радуцький.

Ученые позаимствовали способ «высушивания» донорской крови у африканских комаров

В середині липня Верховна Рада у першому читанні прийняла законопроєкт №3648 «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові». Що дало старт відродженню системи безоплатного донорства та легалізували залучення у галузь приватних інвестицій на умовах державно-приватного партнерства. Водночас було запроваджено низку заходів для більш жорсткого контролю за якістю крові.

3 вересня Комітет розглянув 298 поправок до другого читання законопроєкту №3648 та рекомендував Верховній Раді його прийняти остаточно.

Читайте також: Blood-байкеры Киева. Как украинские мотоциклисты-волонтеры доставляют донорскую кровь в больницы.

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх