Від зеленого до червоного: рівні епідеміологічної небезпеки, поділ та обмеження пересування (карта)

Про результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 3 серпня розповіли в МОЗ

Різні рівні епідеміологічної небезпеки

В Україні чітко визначений алгоритм належності тієї чи іншої адміністративно-територіальної одиниці до різних рівнів епідеміологічної небезпеки, від зеленого до червоного. Повноваження щодо встановлення цих обмежень належать виключно Комісії ТЕБ та НС, яка й визначає різні рівні безпеки. Органи місцевої влади можуть тільки посилювати епідеміологічні обмеження, але в жодному разі не пом’якшувати.

На територіях, віднесених до червоного рівня небезпеки, припиняється робота громадського транспорту. Перетин меж таких районів можливий лише власним транспортом, при цьому в автомобілі має бути не більше 5 осіб, за винятком дітей до 14 років.

До червоної зони буде віднесено Луцьк, Тернопіль та Кіцманський район Чернівецької області. Помаранчевий рівень поширення коронавірусу встановлений в Луцькому та Любешівському районі Волинської області, в Івано-Франківську та Тисменицькому районі Івано-Франківської області, у Львові та Миколаївському, Пустомитівському та Перемишлівському районах Львівської області, місті Бережани та Бучацькому районі Тернопільської області.

Загалом до червоної, помаранчевої та жовтої зони розповсюдження коронавірусу потрапили адміністративно-територіальні одиниці 8 областей України. Це стосується Вінницької, Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, повідомляють у прес-службі Кабміну.

фото: Кабмін

Трансплантація в Україні

Цього тижня МОЗ починає активне обговорення теми трансплантації. Щороку в Україні потребує трансплантацій органів близько 5 тисяч людей. Держава досі відправляє громадян для проведення таких операцій за кордон, при цьому в нас достатньо фахівців і можливостей, щоб робити трансплантації в Україні. Роблячи такі операції в нашій державі, медики зможуть допомогти значно більшій кількості людей, адже трансплантація органів та кісткового мозку в Україні коштує набагато дешевше, ніж за кордоном.

Читайте по темі: Глава Национального движения «За трансплантацию»: «Посмертное донорство – это не о смерти, это о…

При МОЗ створено окремий підрозділ високотехнологічної медицини, який опікується питанням трансплантації. Верховна Рада ухвалила закон, який відкрив можливості для розвитку системи трансплантації в Україні. Однак потрібно ще прийняти велику кількість нормативних актів, щоб система трансплантації працювала у правовому полі. Наразі МОЗ розробляє постанови уряду, накази міністерства, які зроблять це можливим.

У міністерстві є чіткий план розвитку системи трансплантації, розрахований на 2 роки. Головними КРІ в цьому напрямку роботи є кількість проведених трансплантацій та кількість видів трансплантацій, які будуть здійснюватись у країні.

В Україні вже працює пілотний проєкт з трансплантації. Згідно з постановою уряду, до нього долучились 24 медичні заклади, які зможуть робити трансплантації: 6 з них можуть робити трансплантації кісткового мозку, а решта — органну трансплантацію.

МОЗ розрахувало тарифи на всі послуги та складові, які виникають при трансплантації. Розрахунки здійснювались разом з фахівцями, які займаються трансплантацією, щоб урахувати всі без винятку складові.

Міністерство приділяє велику увагу трансплантації кісткового мозку. Минулого тижня відкрито спеціалізоване відділення в “Охматдиті”. Завдяки цьому зросте кількість дітей, яким буде трансплантовано кістковий мозок в Україні. Для цього у лікарні є все необхідне сучасне обладнання та кваліфіковані фахівці.

Читайте по темі: Сколько стоит почка? Кабинет министров утвердил официальные цены на трансплантацию

МОЗ також працює над створенням єдиної державної інформаційної системи з питань трансплантації, яка поєднає донорів та реципієнтів. Тобто якщо людині потрібна трансплантація, завдяки цій системі для неї можна буде швидко знайти відповідного донора.

Мета міністерства — за 2-3 роки досягти “трансплантаційної незалежності”, щоб надавати громадянам України необхідну медичну допомогу й не змушувати їх перебувати в закордонних чергах.

Читайте також: Україна за кількістю зареєстрованих випадків коронавірусної хвороби займає 34 місце в світі

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх