Вимоги до засобів індивідуального захисту медика та правила дезінфекції під час COVID-19

95564349_1879346768856709_4170294067663470592_o

Про правила та вимоги до засобів індивідуального захисту медика та правила дезінфекції під час COVID-19 повідомляє Центр громадського здоров’я України

У медицині ЗІЗ використовують для захисту слизових оболонок, дихальних шляхів, шкіри й одягу від контакту з інфекціями. Костюми, халати, маски, респіратори, захисні окуляри, щитки та рукавички повинні відповідати державним стандартам.

Костюм біобезпеки

М’який та легкий, з проклеєними або звареними (герметичними) швами, з трикотажними манжетами на рукавах або петлею для пальців, антистатичною обробкою і поєднуватися із іншими ЗІЗ. Також він має бути водостійким, світлого кольору, з довгими рукавами та довжиною до щиколоток. Його надягають з бахілами, щоб захистити шкіру та одяг від біологічних виділень пацієнта під час аерозольно-генеруючих процедур, дезінфекції або, коли є близький контакт із людиною з підозрілим або підтвердженим випадком COVID-19.
Відповідність ДСТУ EN 14126:2008 та ДСТУ EN 13034:2017, ДСТУ EN 14605:2017

Халат ізоляційний медичний одноразовий

М’який та легкий, з проклеєними або звареними (герметичними) швами, з трикотажними манжетами на рукавах або петлею для пальців, антистатичним обробленням і поєднуватися із іншими типами ЗІЗ. Халат має бути водостійкий, світлого кольору, з довгими рукавами та довжиною до середини литок, з ремінцями, що фіксуються на талії та шиї. Як і костюм, халат надягають, щоб захистити шкіру та одяг від біологічних виділень пацієнта під час аерозольно-генеруючих процедур, дезінфекції або, коли є близький контакт із людиною з підозрілим або підтвердженим випадком COVID-19.
Відповідність ДСТУ EN 14126:2008 та ДСТУ EN 13034:2017, ДСТУ EN 14605:2017

Хірургічні маски

Виготовлені із гіпоалергенного нетканного матеріалу без запаху. Зовнішня та внутрішня поверхні повинні бути різного кольору, на резинках, з фіксатором на переніссі. Маски не повинні перешкоджати вільному диханню.
Відповідність ДСТУ EN 14683:2014

Респіратори класу захисту FFP2 та вище

Респіратори призначені для захисту від дрібнодисперсних аерозолів. Максимальний захист від твердих та рідких аерозолів при концентрації до 12 ПДК для FFP2 та до 50 ПДК для FFP3. Респіратор повинен бути виготовлений із нетканого фільтрувального матеріалу, бути оснащений носовим зажимом (носовою кліпсою) та носовим обтюратором. Внутрішня частина респіратора має бути виготовлена із м’якого гіпоалергенного нетканого матеріалу. Респіратор повинен відповідати вимогам ДСТУ EN 149:2017 «Засоби індивідуального захисту органів дихання. Фільтрувальні півмаски для захисту від аерозолів. Вимоги, випробування, маркування».

Захисні окуляри

Непряма вентиляція. Прозорі пластикові лінзи з покриттям від запотівання та захистом від подряпин. Ремінці, що регулюються, забезпечують міцне закріплення. Як альтернатива, може бути гнучка рамка, що легко адаптовується до всіх контурів обличчя та розміщується з рівномірним тиском. Захисні окуляри для багаторазового використання мають бути стійкі до очищення та дезінфекції. Відповідність ДСТУ EN 166:2017

Захисний щиток
Повинен повністю закривати обличчя, зокрема, з боків та по довжині. Виготовлений із прозорого пластикового матеріалу з покриттям від запотівання та захистом від подряпин. Ремінець, що регулюється, потрібен для щільного прилягання до голови та зручного носіння.

Захисний щиток має бути стійким до очищення та дезінфекції.

Відповідність ДСТУ EN 166:2017

Рукавички неопудрені з нітрилу

Мають довгу манжету, рукавички без тальку, нітрилові, еластичні, для одноразового використання, є універсальними.
Відповідність ДСТУ EN 455-1:2014, ДСТУ EN 16523-1:2018

Хто має забезпечувати медичних працівників засобами індивідуального захисту?

Лікувальний заклад, в якому вони працюють. Згідно із наказом Міністерства соціальної політики від 29.11.2018 № 1804 «Про затвердження Мінімальних вимог безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці», пункт 1, розділ 2.

Які дезінфекційні розчини ефективні проти вірусу SARS-CoV-2?

Для дезінфекції в осередках забруднення новим коронавірусом, який спричиняє захворювання COVID-19, рекомендовано використовувати дезінфекційні засоби зі специфічною активністю проти РНК-вмісних ліпофільних вірусів. Вона визначається під час державної реєстрації дезінфекційного засобу. Слід дотримуватись концентрації дезінфекційного засобу та часу експозиції, які рекомендовані виробником. Проти коронавірусу SARS-CoV-2 ефективні хлоровмісні засоби, перекис водню та дезінфекційні засоби із вмістом спирту не менше 60%.

Чи ефективні УФ-лампи для дезінфекції приміщень, де перебували хворі на COVID-19?

Знезараження повітря за допомогою екранованих УФ-опромінювачів не впливає на передавання SARS-CoV-2. Використання екранованих УФ-опромінювачів ефективне для знезараження повітря під час інфекційних захворювань, які передаються повітряним шляхом. Вірус SARS-CoV-2 міститься в доволі великих краплях слизу, що їх виділяє під час чхання та кашлю хвора людина та які не перебувають у повітрі тривалий час. Відкриті УФ-опромінювачі можна використовувати виключно як додатковий метод, після обробки поверхонь дезінфекційними розчинами.

Прокрутить вверх