ВООЗ попереджає про різке зростання випадків гепатиту серед дітей

випадки гепатиту у дітей

74 випадки у дітей до 10 років

Європейське регіональне бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) повідомило про «несподіване значне збільшення» випадків важкого гострого гепатиту у дітей раннього віку у Великій Британії.

Станом на 8 квітня у Сполученому Королівстві було виявлено 74 випадки гепатиту у дітей молодше 10 років. Одні діти переносили захворювання досить легко, інші потребували обстеження та лікування у спеціалізованих центрах, а шести маленьким пацієнтам знадобилась трансплантація печінки, повідомило Агентство охорони здоров’я Великобританії.

Симптоми та причини

Клінічний синдром у виявлених випадках включав гострий гепатит із помітним підвищенням рівня печінкових ферментів, часто з жовтяницею, якій зазвичай передували шлунково-кишкові симптоми, зокрема, біль у животі та блювання.

Експерти підозрюють вірусне походження захворювання, проте у всіх дітей відомі віруси гепатиту A, B, C, E і D були виключені після лабораторних досліджень. У кількох випадках у дітей, які захворіли на гепатит, було також виявлено коронавірус або аденовірус. Не було виявлено жодних інших епідеміологічних факторів ризику, включаючи недавні міжнародні подорожі.

Ситуація в інших країнах світу

Незрозумілі випадки дитячого гепатиту останім часом реєструвалися і в іншіх країнах. Епідеміологи Центру контролю та профілактики захворювань (CDC) США розслідують групу випадків гепатиту та аденовірусу серед дітей від 1 до 6 років в Алабамі, яка мала місце з жовтня 2021 року по теперішній час.

В Іспанії зафіксовано три додаткові випадки гепатиту у дітей у віці від 22 місяців до 13 років. У ВООЗ зазначили, що в Ірландії також  зареєстровано ще п’ять підтверджених або можливих випадків, які зараз знаходяться під слідством.

Причина цих випадків гепатиту залишається невідомою, але чиновники підозрюють, що винуватцем є інфекційний патоген або токсичний вплив зараженої їжі, напоїв чи іграшок. Втім експерти вважають найбільш йомовірним інфекційну, а не токсичну природу захворювання, виходячи з  характеру випадків та часу їхньої появи.

Рекомендації для лікарів та батьків

Поки не зрозуміло, який саме вірус викликає захворювання і чи можуть бути супутні вірусні захворювання, наприклад, аденовірус чи коронавірус тригером розвитку гепатиту у маленьких дітей.

Оскільки чиновники продовжують розслідувати причини цих важких випадків гострого гепатиту, клініцистів та батьків закликають звернути увагу на потенційні ознаки та симптоми запалення печінки.

Захворюванню часто передують шлунково-кишкові симптоми, включаючи блювоту та біль у животі, а у хворих дітей розвивається жовтяниця, тобто пожовтіння шкіри або білків очей.

Інші потенційні симптоми гепатиту включають темну сечу, блідий кал, свербіж шкіри, скутість суглобів, біль у м’язах, лихоманку, нудоту, біль у животі, млявість та втрату апетиту.

Лікарі також нагадують, що діти повинні мити руки, щоб запобігти потенційному впливу вірусів, які можуть викликати гепатит.  Якщо якісь діти підхопили інфекцію, їх слід залишити вдома, щоб запобігти її поширенню.

Прокрутить вверх