ВООЗ: Світ ніколи не бачив такого рівня атак на охорону здоров’я, як в Україні

ВОЗ

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) станом на четвер, 16 березня в Україні російськими військами було розбомблено 43 лікарні, клініки та машини швидкої допомоги.

«Ми ніколи не бачили в усьому світі такого рівня атак на охорону здоров’я. Здоров’я стає мішенню в цих ситуаціях. Воно стає частиною стратегії і тактики війни», — заявив на бріфінгу Майкл Райан, доктор медичних наук, виконавчий директор Програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я.

Націлювання на медичні заклади та працівників не лише суперечить міжнародному праву, але сторони, які беруть участь у конфліктах, зобов’язані навмисно уникати таких цілей, чого не відбувається в Україні, зазначив він.

Окрім прямих втрат загальний потенціал системи охорони здоров’я в нашій країні також слабшає через війну. ВООЗ повідомила, що з початку конфлікту по всій країні стало на 22% менше ліжок з киснем і на 20% менше ліжок для хірургії та лікування пацієнтів із травмами. Близько 300 медичних закладів знаходяться сьогодні під контролем загарбників, іще 600 — у 10-кілометровому радіусі від лінії фронту.

ВООЗ заявила, що сьогодні двадцять міжнародних команд готові відправитися в Україну, проте поки що робити це занадто небезпечно. Крім того в офіційному сенсі організація чекає на офіційний запит від міністра охорони здоров’я України.

ВООЗ також наголошує, що для підтримки зусиль організації із захисту охорони здоров’я в Україні їх потрібні додаткові кошти. «Ми стикаємося з фінансовими обмеженнями в нашій здатності надати необхідну підтримку. Наразі ВООЗ отримала лише 8 мільйонів доларів США з нашого звернення на 57,5 ​​мільйонів доларів», — повідомив Тедрос Адханом Гебрейесус, доктор філософії, генеральний директор ВООЗ.

Використані фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

 

Прокрутить вверх