Як не можна лікувати нежить: 5 найпоширеніших помилок

Помилка №1. Постійне використання судинозвужувальних крапель для носа

Найочевидніший шлях лікування нежитю — бігти в аптеку за краплями. Якщо користуватися згідно з інструкцією та вчасно зупинитися, вони не зашкодять та відчутно полегшать дихання. Але є кілька серйозних нюансів:

  • Звикання. Чим сильніший судинозвужувальний ефект, тим швидше звикання. Тому використовуйте краплі не більше трьох днів. Якщо після цього ніс досі закладений, спробуйте чергувати препарати із різними діючими речовинами. Щоб уникнути звикання, радимо мінімізувати використання крапель та додати сольовий розчин. Він не має судинозвужувальної дії, добре зволожує слизову носа, відчутно покращуючи дихання. Зазвичай немає протипоказань. Такі розчини можна використовувати як профілактичний засіб.
  • Системна дія. Судинозвужувальний ефект має системну дію. Якщо часто капати ніс, можна викликати звуження судин головного мозку, що призведе до головного болю, запаморочення, відчуття нестачі кисню. Тому, якщо краплі — то обережно та недовгочасно.

Помилка №2. Неправильне промивання носа

Більшість респіраторних захворювань починаються з носа. Віруси затримуються на слизовій, тому регулярне промивання — хороша профілактика простудних захворювань. Отже, ми усуваємо наліт та зайвий слиз — середовище розростання вірусу.

Найпоширеніша помилка промивання носа — коли він не дихає взагалі. При ГРВІ слизова часто набрякає, блокуючи нормальне дихання. Якщо у цьому разі розчин потрапить у ніс під тиском — рідина попаде в середнє вухо. Разом із нею туди ж проникне і сам збудник захворювання.  Перед промиванням носа переконайтеся, що він хоч і погано, але дихає. За 10 хвилин до промивання можна закапати в ніс судинозвужувальні краплі.

Найпопулярніший метод промивання носа — сольовий розчин із шприца без голки. Але він не дуже комфортний та приємний. Тому можна використовувати аптечні засоби на основі морської води у балончику під тиском. Нахиляємо голову праворуч — вприскуємо у ліву ніздрю, ліворуч — у праву. Такий метод комфортний та безболісний, що суттєво важливо у промиванні носа діткам.

Помилка №3. Самопризначення антибіотиків

Про те, чому не варто вдаватися до самолікування антибіотиками, можна написати цілу дисертацію. Ми ж спробуємо пояснити двома словами:

  1. Нежить та застуда викликані вірусами в абсолютної більшості випадків, а антибіотики взагалі ніяк не впливають на віруси, вони призначені для знищення бактерій.
  2. Антибіотики призначає лікар, враховуючи безліч індивідуальних факторів — як особливостей організму, так і бактерії чи вірусу.
  3. Антибіотики мають багато протипоказань, тому їх треба приймати лише під лікарським наглядом.
  4. Багато патогенних бактерій стійкі до антибіотиків, тому неконтрольоване самолікування таких препаратів може лише погіршити ситуацію та призвести до хронічних процесів.

Є десятки причин та різновидів нежитю, і самостійно діагноз поставити важко. Вчасно звертайтеся до лікаря та виконуйте його рекомендації.

Помилка №4. Народні засоби

“При нежитю закапайте ніс соком із часнику” — тільки якщо хочете отримати хімічний опік і без того запаленої слизової. Вдихання гарячого пару від картоплі, ще один популярний метод народної медицини. На жаль, він призведе до розширення судин і посилення набряку слизової носа. “Не нашкодь” — говорив Гіппократ, та раціонально підходьте до таких порад.

Помилка №5. Ігнорування нежитю

Ігнорування закладеності носа може призвести до хронічних процесів та серйозних ускладнень — синуситу, гаймориту, риніту та інших неприємностей. При слабкому, але тривалому нежитю, корисно промивати слизову сольовим розчином на основі морської води для покращення дихання, зволоження та очищення від алергенів і бактерій.

Патогенні бактерії, забруднення та віруси — щоденні виклики для нашого носа. І якщо нас привчили чистити зуби зранку та ввечері, то про ніс чомусь ніхто не говорив.

Сольовий розчин із 100% нерозведеною морською водою від природи збагаченої мікроелементами “Хьюмер” — як зубна щітка, на сторожі здорової слизової носа.

“Хьюмер” ефективно очищає, зволожує, сприяє виведенню слизу, покращує носове дихання, надає протизапальний та протинабряковий ефекти. До того ж, завдяки особливій будові насадки  «Хьюмер» не має у своєму складі консервантів та  інших додаткових небажаних компонентів та забезпечує м’яке промивання носу, без тиску. А профілактичне застосування засобу підвищує терапевтичну ефективність лікарських препаратів при гострих недугах та скорочує тривалість перебігу респіраторних захворювань.

Безпечний для діток вже від 1-го місяця, вагітних та годуючих мам, а завдяки великому економічному балону, засобу вистачить надовго.

Реклама медичних виробів Хьюмер Монодоза, Хьюмер 050 Гіпертонічний, Хьюмер 150 для дорослих, Хьюмер 150 для дітей. Декларації відповідності №HMD/01/UA, №H050/01/UA, №H150/01/UA. Виробник «Лабораторіз УРГО», Франція. Є протипоказання. Перед застосуванням  уважно ознайомтесь з інструкцією та обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх