Запуск громадського транспорту, проведення ЗНО та відновлення роботи метро у столиці — МОЗ про головне на 14.05.2020

Результати брифінгу Міністра охорони здоров’я Максим Степанов за 14 травня. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

В Україні за минулу добу зафіксовано 422 нові випадки захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 42 у дітей та 70 у медичних працівників. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 136 осіб. Вперше за всю пандемію – рекордна кількість хворих одужала: за добу — 427 особи, померли 17 осіб. Найбільшу кількість підтверджених випадків за добу зареєстровано у Чернівецькій області (72), Харківській області (41) та в місті Києві (52).

План виходу з карантину

МОЗом розроблений детальний план виходу з карантину, який поділено на 4 етапи, кожному з яких відповідають певні критерії і відповідні пом’якшення.

Другий етап пом’якшення карантину запланований на 22 травня. Всі етапи розраховані на 10 днів. На другому етапі очікуються такі пом’якшення:

  • дозвіл на проведення спортивних змагань без глядачів,
  • відкриття готелів (без ресторанів, хостели теж не працюватимуть),
  • проведення ЗНО,
  • запуск громадського транспорту,
  • відкриття дошкільних закладів.

Пом’якшення можливі тільки при суворому дотриманні епідеміологічних правил безпеки.

У відповідь на звернення мера Києва Віталія Кличка до Кабміну з проханням відновити з 25 травня роботу метрополітену МОЗ дає дозвіл – якщо всі епідеміологічні показники дозволяють це зробити та буде дотримано всіх критеріїв цього етапу пом’якшення.

Виплати медикам

Уряд у повному обсязі переказав усі виплати у розмірі 300% для медиків, які працювали з хворими на COVID-19, а обласні центри, своєю чергою, звітували про майже повну виплату коштів медпрацівникам. Розрахунок заробітної плати за квітень вже здійснювався за новою формулою.

Читайте також: VIP-статус болезням не помеха. Врачи рассказали почему болеют политики

Прокрутить вверх