10 вересня відбувся круглий стіл на тему: “Фармацевти — члени єдиної медичної команди країни. Чи всі знають про це?”, організований “Аптечною професійною асоціацією України (АПАУ)”.
У ході круглого столу, який відбувався в ІА «Укрінформ», учасники обговорили роль професії фармацевта, її важливість, проблеми, з якими найчастіше зустрічаються в своїй роботі провізори й фармацевти, шляхи їх вирішення тощо.
Посилення кримінальної відповідальності за напади на фармацевтів
За словами заступника голови Держлікслужби Володимира Короленко, у Верховній Раді знаходиться проєкт закону, яким пропонується посилити кримінальну відповідальність за напади на фармацевтичних працівників.
«Стосовно права на захист фармацевтичних працівників, чимало профізорів, фармацевтів є працівниками так званої першої лінії, так само, як працівники первинної медичної допомоги, екстреної допомоги. Вони зтикаються з пацієнтами одними із перших. І тому дуже часто потребують права на захист від якихсь фізичних нападів. Тому, є дуже позитивним, що наразі у Верховній Раді зареєстрований проєкт закону, який вносить зміни до кримінального кодексу України та передбачає кримінальну відповідальність саме за напади на медичних та фармацевтичних працівників під час виконання ними професійних обов`язків», — впевнений чиновник.
Читайте по темі: Почему в Украине грабят аптеки?
Фармацевти в умовах COVID-19
Учасники заходу наголошували на особливих умовах, в яких на сьогодні працюють аптечні працівники в умовах епідемії COVID19.
«Від початку карантину аптекарі продовжують виконувати свою щоденну роботу, попри всі ризики і негаразди. Наша асоціація немало зробила, для того, щоб в МОЗі і в уряді звернули увагу на умови роботи аптекарів в умовах пандемії, та забезпечили їх тестуванням на COVID19. Ми писали листи, зверталися через ЗМІ та соцмережі до влади, поки нас не почули», — наголосив, зокрема, директор ГС «Аптечна професійна асоціація України (АПАУ)» Володимир Руденко.
Володимир Руденко повідомив, що за даними АПАУ, в Україні працюють понад 300 тисяч фахівців з фармацевтичною освітою. За даними Держлікслужби, в Україні працюють майже 20 тисяч аптек і аптечних пунктів, більше як 100 виробників лікарських засобів, понад 400 ліцензіатів мають ліцензію на оптову торгівлю, близько 200 імпортерів лікарських засобів.
День фармацевтичного працівника відзначається щорічно в третю суботу вересня. І напередодні свята, АПАУ нагородила кращих фахівців — провізорів, працівників аптек і аптечних мереж, а також — кращі аптеки.
Відзнаки Асоціації отримали близько 300 аптечних працівників та 19 аптечних установ. Зокрема:
- Аптека № 14, м. Київ ТОВ «Аптекарь»;
- Аптека №1, м. Київ ТОВ «Аптека гормональних препаратів»;
- Аптека № 151, м. Київ ТОВ «ТАС-Фарма»;
- Аптека №54, м. Рогатин ТзОВ «Лідер-Захід»;
- Аптека №16, м. Херсон ТОВ «ФИРМА ХОРОШАЯ»;
- Аптека №10, м. Київ ТОВ «Лекфарм»;
- Аптека №06, м. Кам’янець-Подільський ПП «Медобори» Фарм;
- Аптека № 4, м. Дніпро ТОВ «Аптеки медичної академії»;
- Аптека №21, м. Одеса ТОВ «Аптека Гаєвського» ;
- Аптечний пункт №2 аптеки 36, м. Запоріжжя ТОВ «Фарма Віта»;
- Аптека № 45, смт. Новгородське ТОВ ЗТФ «Арніка»;
- Аптека №14 ППф, м. Житомир «Санітас»;
- Аптека №72, м. Тернівка ТОВ «Регіональна аптечна мережа РУАН»;
- Аптека №9, м. Миколаїв ПП «Медицина для Вас»;
- Аптека №4, м. Одеса ТОВ «Пентальфа»;
- Аптека №2 ТОВ, м. Київ «Медична компанія «Медікус»;
- Аптека №20, м. Луцьк, ТзОВ «Подорожник Волинь»;
- Аптека №40, м. Полтава ТОВ «Данунц»;
- Аптека №268, м. Біла Церква, ТОВ «Фармастор».
Discussion about this post