Доставку стовбурових клітин для трансплантації вперше профінансовано з держбюджету

118621602_1633525810143851_4051770630092390150_n

В Україну було доставлено стовбурові клітини, а згодом було трансплантовано кістковий мозок від неродинного донора. Процедура вперше повністю компенсована за рахунок держбюджету.

“Ми внесли зміни у постанову № 707, яка регулює компенсацію витрат, пов’язаних з отриманням та доставкою стовбурових клітин з-за кордону. Раніше вони не оплачувалися державою, а закупівля здійснювалася коштом благодійних внесків громадян. Тепер ця сума включена у пілотний проєкт як складова витрат, і закладам охорони здоров’я дозволено здійснювати пошук і закупівлю стовбурових клітин за кордоном”, — повідомив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Іващенко.

Хочемо нагадати, що 5 серпня було ухвалено Постанову № 720, якою змінено порядок перевезення анатомічних органів через митну територію України.

“Близько трьох тижнів тому було прийнято нову постанову. Вона має врегульовувати питання доставки донорських гемопоетичних стовбурових клітин на законодавчому рівні. Завдяки цьому провідний онкогематолог Олександр Лисиця мав змогу отримати та трансплантувати кістковий мозок 18-річному Леонідові в НДСЛ “Охматдит”. Операція тривала сьогодні до пізньої ночі. Ми всі стежимо за станом здоров’я хлопця та сподіваємось на його одужання”, — зазначив заступник міністра.

За інформацією МОЗ

Читайте також: Замминистра МЗ Ярослав Кучер рассказал кто будет контролировать наличие лекарств в больницах и электронные больничные

Прокрутить вверх