Європейська Бізнес Асоціація: Впровадження електронного формату для усіх реєстраційних процедур на ліки зараз є необхідним

shutterstock_1012985218

В ЄБА вважають, що в умовах воєнного стану потрібно дозволити електронний формат. До цього часу переведення у електронний формат усіх реєстраційних процедур ще не забезпечено. А від можливості вчасно і коректно провести усі види реєстраційних процедур напряму залежить доступність лікарських засобів на території України.

Бізнес розуміє вимушено важкі умови роботи КМУ, МОЗ та ДЕЦ, що склалися через війну і щиро вдячний органам державної влади за втілення у законодавстві та на практиці низки заходів з підтримки фармацевтичної сфери, що також відображають пропозиції, які були сформовані Комітетом на початку жахливих подій. Так, ціла низка рішень щодо спрощення регуляторних та контрольних процедур є, безумовно, значущою для підтримки сталого функціонування сфери.

Водночас, об’єктивна неспроможність з боку заявників здійснювати реєстраційні процедури у паперовому форматі шляхом фізичної подачі матеріалів до МОЗ та ДЕЦ (м.Київ) являє собою нині вкрай критичну проблему.

Для багатьох фармкомпаній це дійсно неможливо: багато працівників були вимушені покинути свої домівки, деякі – були мобілізовані або стали добровольцями; офіси компаній працюють дистанційно. Відтак, ресурси значно обмежені.

Однак, як і раніше, наразі також необхідно підтримувати реєстраційні процедури в актуальному стані. По-перше, задля безпеки пацієнтів, адже інформація про лікарський засіб має бути актуальною. По-друге, задля продовження постачання ліків на територію України в цілому. Адже, по суті, сталість і вчасне проведення реєстраційних процедур забезпечує в результаті «легітимність» постачання того чи іншого лікарського засобу до країни та на її території.

Наразі ситуація із продовженням реєстраційних процедур для ліків під час воєнного стану вимагає від органів державної влади гнучких рішень. Єдиним безпечним і фізично можливим способом здійснювати такі процедури є подача заявниками усіх без виключення документів та матеріалів у електронному форматі, а з боку МОЗ та ДЕЦ – їх безумовне прийняття, включаючи прийняття електронних підписів, сканованих копій документів, отримання матеріалів від заявників на «хмарних сховищах» з наданням доступу до них експертам тощо. Крім того, тимчасово деякі подібні рішення вже застосовувались на практиці раніше – у період початку пандемії COVID-19 і перших локдаунів.

Використані фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх