МОЗ планує перехід на систему 2D-кодування лікарських засобів

106799383_1582132371949862_2081040751547568783_n

За словами чиновників, це необхідно задля запобігання фальсифікацій. Про це повідомив Міністр охорони здоров‘я Максим Степанов, пише прес-служба МОЗ.

«За даними ВООЗ, до 10% лікарських засобів на ринку України є фальсифікованими. Це великий ризик для для здоров’я людей. Вчора я провів зустріч з представниками українських фармацевтичних компаній, на якій ми обговорили заходи щодо боротьби з цією проблемою. Серед яких, зокрема, — запровадженя 2D-кодування для всіх зареєстрованих в Україні ліків. Як українського виробництва, так і імпортних. Це світова практика. Таке кодування наноситься під час виробництва, потім заноситься у загальну систему і шлях лікарського засобу відслідковується до самої аптеки. Звичайно, це поступовий процес. Фармацевтичні виробництва мають зробити переобладнанння ліній випуску лікарських засобів. Але вважаю, що за 2-2,5 роки ми можемо повністю перейти на 2D-кодування», — наголосив Міністр Максим Степанов.

Також очільник МОЗ повідомив, що в Україні продовжується впровадження системи електронного рецепту задля боротьби із неконтрольованим відпуском лікарських засобів та небезпечним самолікуванням. 

Читайте також: Где провизору жить хорошо?

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх