Нокаут для печінки у святкові дні. Лікар розповів, про захворювання печінки, їх лікування та наслідки

печень

Нокаут для печінки

Попередником багатьох захворювань печінки вважається дискінезія жовчних ходів. При цій патології порушується відтік виробленої печінкою жовчі у жовчний міхур, а звідти – у дванадцятипалу кишку. Жовч необхідна організму, щоб перетравлювати їжу, засвоювати вітаміни та кальцій, посилювати перистальтику кишечника, знищувати хвороботворні мікроби. Крім того, разом із жовчю виводяться шлаки, а також зайвий холестерин. Якщо ж вона застоюється у печінці, виникає ризик утворення піску, а потім і каміння. Одна з причин такого застою – неправильне харчування.

Снідати нам зазвичай ніколи, нормально пообідати теж, зате вечеря виходить такою, що її вистачило б не одному ворогові… Але великий обсяг їжі за один прийом – це удар по печінці. Нокаутом для неї можна назвати «святкове» переїдання. Надлишок поживних речовин перетворюється на печінки на жири, які заважають їй працювати. Мало того, порушується інша її найважливіша функція – очищення крові від токсинів. При цьому сама печінка не звільняється від шлаків, і весь організм отримує неочищену кров. Результат – численні хвороби.

Допоможіть своїй печінці

Як же допомогти печінці у її роботі? Вживати продукти, що містять речовини-гепатопротектори. Це сир, капуста, чорна редька, квасоля, соя, томати, біле м’ясо, насіння гарбуза, зелений чай, нерафіновані олії.

Важливо їсти 4-6 разів на день. Справа в тому, що «порція» нової жовчі потрібна організму досить часто. Щоб він її отримав, достатньо зжувати сухар або жменю родзинок. До речі, важливо виводити жовч, в яку печінку вночі помістила «відходи виробництва» з очищення крові, інакше кажучи, треба снідати чи хоча б пити вранці каву або чай.

І будьте обережні з продуктами, що містять барвники, консерванти і т.д. Наявність кожної з таких добавок обмежена технологією виробництва. Але якщо ви харчуєтеся в основному такими продуктами тривалий час, є ризик, що одного разу ваша печінка не впорається з навантаженням. Тоді доведеться очищати жовчовивідні шляхи та печінку, наприклад, за допомогою тюбажу.

Каміння, на вихід!

Тюбаж проводять після УЗД та з «благословення» лікаря, оскільки за наявності каменів у жовчному міхурі він заборонений. Якщо ж їх немає, спочатку 2-3 дні треба дотримуватись вегетаріанської дієти без солі та цукру, приймати настої жовчогінних трав, а також робити клізми. Потім рано-вранці у вихідний розчинити 2-3 чайні ложки сорбіту в 100 мл підігрітої мінеральної води, повільно випити цей розчин натще і лягти на правий бік, поклавши на область печінки теплу грілку.

За півгодини можна вставати, а за годину – снідати. Виходити ж із дому не варто, бо незабаром вам знадобляться «зручності», може, й кілька разів, що засвідчить ефективність тюбажу. Це з жовчного міхура, проток і печінки виходять жовч, холестеринові пробки і м’які («колоїдні») камені.

Якщо їх вчасно не «прогнати», вони перетворяться на справжні, тверді камені, які можна буде видалити лише оперативним шляхом. Тюбаж можна проводити щотижня і щоразу, коли хочеться позбутися наслідків переїдання.

Печінкові клітини можна порівняти із солдатами, які, охороняючи здоров’я людини, стоять на смерть. І взяти їхній бік у цій битві цілком у ваших силах.

Прокрутить вверх