Україна разом з країнами-партнерами налагодила систему відправки онкохворих дітей на лікування за кордон

діти

Вчора зі Львова до Польщі вирушив десятий «рейс життя», в якому 15 українських дітей, хворих на рак, з Херсона, Бердянська, Запоріжжя, Сум, Полтави, Рівного та Вінниці виїхали на лікування за кордон. Про це написав парламентарій у своєму ТГ-каналі.

Серед них – 5-річна Діана. Лікарі діагностували у дівчинки гостру лімфобластну лейкемію. Вона потребує складного лікування. Разом з мамою Діана залишалась в окупованому Херсоні. Але життєво необхідні ліки та навіть продукти закінчились. Родині вдалось виїхати на територію, підконтрольну Україні.

Онкохворих дітей доставляють до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. У закладі пацієнтів обстежують, надають медичну та психологічну підтримку. Згодом у супроводі медиків та батьків везуть до спеціально створеного медичного хабу у Польщі – клініки Unicorn. Там дітей розподіляють на постійне безкоштовне лікування у Польщі чи інших країнах Європи.

Під час війни складніше забезпечити ефективне лікування, тому вкрай важливо відправити дітей до безпечних місць, де фахівці зможуть надати необхідну медичну допомогу. Створення повноцінної системи відправки онкохворих пацієнтів за кордон стало можливим завдяки домовленостям дружини Президента Олени Зеленської з  партнерами України, благодійниками, медичними закладами. За даними Офісу Президента, наразі понад 400 онкохворих маленьких пацієнтів з України продовжують лікування в інших країнах.

Як ми писали, за ініціативи першої леді Олени Зеленської до країн Європи вивезли на лікування 200 онкохворих дітей. Перша леді та МОЗ домовились з міжнародними партнерами про те, щоб вивезти онкохворих дітей за кордон. Вже проведено декілька «рейсів життя», коли маленьких пацієнтів транспортують до Львова. Останній раз, два дні тому, доставили 42 дитини.

Використані фото: ТГ-канал Михайла Радуцького

Прокрутить вверх