Фізіологи з Університету Бата попросили 29 здорових чоловіків і жінок пройти три різні нічні експерименти у випадковому порядку:
- Учасники мали нормальний нічний сон та їх попросили випити солодкий напій під час пробудження вранці.
- Учасники мали порушений нічний сон (коли дослідники будили їх щогодини на п’ять хвилин), а потім прокинувшись, випили солодкий напій.
- Учасники зазнали такого ж порушення сну, але спочатку випили міцну чорну каву і лише через 30 хвилин солодкий напій.
- Солодкий напій за калорійністю відповідав звичайному сніданку, і після його вживання в кожному з цих тестів брали зразки крові.
Отримані результати наголошують на тому, що одна ніч порушеного сну не вплинула на рівень глюкози/інсуліну в крові після сніданку порівняно з нормальним нічним сном. Однак міцна чорна кава, випита перед сніданком, приблизно на 50% збільшувала рівень глюкози в крові після вживання солодкого напою.
Іншими словами, нове дослідження показало, що контроль цукру в крові порушується, якщо перше, з чим контактує наш організм, це кава, особливо після ночі поганого сну. І оскільки кава обмежує здатність організму розщеплювати цукор, найкраще поїсти, а потім випити кави.
Кава є найпопулярнішим напоєм у світі, щодня її випивають близько двох мільярдів чашок. У США близько половини людей віком 18 років і старше п’ють каву щодня, а у Великій Британії, за даними Британської асоціації кави, 80% домогосподарств купують розчинну каву для домашнього споживання.
Читайте також: Вчені назвали рецепт найздоровішої кави
Harry A. Smith, Aaron Hengist, Joel Thomas, Jean-Philippe Walhin, Philippa Heath, Oliver Perkin, Yung-Chih Chen, Javier T. Gonzalez, James A. Betts. Glucose control upon waking є unaffected by hurly sleep fragmentation протягом night, але impaired by ranning caffeinated coffee. British Journal of Nutrition, 2020; 1 DOI: 10.1017/S0007114520001865
Discussion about this post