Виробництва лікарських засобів, порядок проходження інтернатури та зменшення кількості щеплень — МОЗ про головне на 17.06.2020

104813188_1567255123437587_5833777755572012689_n

Результати брифінгу заступниці Міністра охорони здоров’я Ірини Микичак за 17.06.2020 року. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

фото: facebook МОЗ

МОЗ за підтримки народних депутатів підготувало і внесло на розгляд парламенту законопроєкт, який передбачає залучення науково-педагогічних працівників у лікувальний процес у клінічних медичних закладах. Міністерство сподівається на його ухвалення найближчим часом.

17 червня Кабінет Міністрів планує розглянути та затвердити Порядок використання бюджетних коштів для організації стажування лікарів-інтернів у 2020 році. Документ передбачає, що розпорядниками цих коштів будуть структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних держадміністрацій. На оплату стажування лікарів-інтернів цього року з державного бюджету виділено 99 млн грн. Цього року діятиме такий же порядок проходження інтернатури, як і минулого. Водночас МОЗ розробляє новий прозорий та зрозумілий порядок проходження інтернатури.

Випускники вищих навчальних медичних закладів можуть проходити стажування у приватних закладах охорони здоров’я. Визначено вимоги до таких закладів: наявність ліцензії на медичну практику, включення в перелік баз стажування. Крім того, випускники проходитимуть очну частину інтернатури коштом державного бюджету, заочну — коштом приватного медзакладу.

В Україні тривають ліцензійні тестові іспити на визначення знань у галузі медицини КРОК-2. Для участі в іспитах за різними спеціальностями було зареєстровано 14 650 студентів. Явка склала 96,5 відсотка. Іспити проводяться з дотриманням усіх протиепідемічних вимог.

МОЗ розробило нову редакцію проєкту постанови Кабінету Міністрів про затвердження технічного регламенту на косметичну продукцію. Міністерство наполягає на виключенні з такої продукції мутагенних та канцерогенних речовин. Ухвалення постанови дозволить гармонізувати технічне регулювання косметичної продукції в Україні з європейським законодавством, усунути юридичні, адміністративні та технічні бар’єри в торгівлі з країнами ЄС.

9 червня МОЗ оприлюднило для громадського обговорення проєкт розпорядження Уряду про схвалення Концепції Державної цільової програми створення та розвитку внутрішнього виробництва високоякісних лікарських засобів для профілактики лікування особливо небезпечних інфекційних та інших захворювань для забезпечення державних потреб України на 2020–2025 рр. Основною метою документу є організація виробництва на території України всіх препаратів, необхідних для повного забезпечення населення, із залученням вітчизняних та зарубіжних інвестицій та новітніх технологій. Проєкт направлено на погодження міністерств та відомств.

Читайте по темі: Сможет ли «положение Болар» сделать лекарства в Украине доступнее?

Питання вакцинації є проблемним для України, особливо в період карантину. Наразі зафіксовано зменшення кількості щеплень. МОЗ спільно з міжнародними організаціями працює над інформуванням населення про важливість вакцинації як єдиного доведеного методу профілактики інфекційних захворювань, особливо в дитячому віці.

Читайте також: Правительство предложит порядок страховых выплат семьям погибших и пострадавших медиков, которые борются с распространением…

Прокрутить вверх