Запровадження 2D-кодування ліків в Україні пропонується відтермінувати

QR-код

Планувалося, що 2D-кодування на упаковці ліків розпочнеться вже з листопада 2020 року, але нововведення пропонується вкотре відтермінувати.

3 вересня в Міністерстві охорони здоров’я України відбулося засідання робочої групи з питань впровадження маркування упаковок лікарських засобів 2D-кодом, повідомили у відомстві. Провів зібрання заступник Міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко.

Під час засідання робочої групи було повідомлено, що фармацевтична галузь поки не готова до впровадження 2D-кодування, у зв’язку з чим постанову Уряду № 653 «Про запровадження пілотного проекту щодо маркування контрольними (ідентифікаційними) знаками та проведення моніторингу обігу лікарських засобів» пропонується відтермінувати.

Також мова йшла про імплементацію Директиви ЄС 20 (16/161 від 2 жовтня 2015 року)  щодо 2D–кодування, відпрацювання нової моделі впровадження даної ініціативи та визначення першочергового переліку лікарських засобів для впровадження 2D–кодування.

Членам робочої групи рекомендовано надати пропозиції щодо впровадження 2D –кодування задля прийняття Міністерством охорони здоров’я України відповідного рішення.

Як працюватиме 2D-кодування

2D-код — маркування, двовимірний штрих-код на упаковці лікарських засобів. Він наноситься при виробництві ліків на заводах, а дані про це заносяться в єдину державну систему проведення моніторингу обігу лікарських засобів. 

Пацієнти зможуть перевірити ліки, просканувавши код через мобільний додаток. Після сканування  на екрані смартфона з’явиться інформація про конкретний лікарський засіб, зокрема, чи препарат не є фальсифікований, протермінований або завезений до країни з порушенням норм.

Кодування дозволить державі відстежувати весь ланцюжок постачання ліків — від виробництва чи імпорту до продажу в аптеці, і вчасно реагувати на порушення. Всі ці транзакції будуть включені в загальну базу даних, включаючи серію ліків і дату виробництва. 

Маркування лікарських засобів ідентифікаційним кодом — складова Концепції реалізації державної політики щодо запобігання фальсифікації лікарських засобів.

Читайте по темі: 2D-кодирование лекарственных средств: шаг необходимый, но запоздалый

За інформацією МОЗ та АПАУ

Прокрутить вверх